Okna drewniane


Mówi się o nich, że mają „duszę”, „klimat”. Ale oprócz niezwykłego piękna i walorów czysto estetycznych współczesne okna drewniane cechuje coś jeszcze – bardzo dobra jakość wykonania, niezawodność i najnowsze, zaawansowane rozwiązania techniczne. Proponujemy systemy okienne firmy STOLLAR:

  • PROFIL IV68 STANDARD,
  • PROFIL IV68 SOFTLINE,
  • SYSTEM IV68 RETRO,
  • SYSTEM BELGIJSKI,
  • SYSTEM IV PLUS,
  • SYSTEM SKANDYNAWSKI,
  • SYSTEM SASH,
  • SYSTEM CASEMENT,
  • OKNO UNITAS.

Profil IV68 Standard


Okna drewniane STANDARD stworzone zostały z myślą o tych, którzy kochają naturalne piękno i klasykę. Wykonane z drewna mahoniowego, sosnowego lub dębowego. Drewno klejone jest trójwarstwowo.

Profil IV68 Softline


Te okna drewniane posiadają takie same cechy jak system profilowy IV68 STANDARD. Różnią się jednak wyglądem. SOFTLINE mają zaokrąglony kształt ościeżnicy i elementów skrzydła, dzięki czemu zyskują lekką, łagodną linię.

System IV68 Retro


RETRO to drewniane profile okienne idealnie pasujące do zabytkowych budynków czy stylizowanych rezydencji. Swoim wyglądem okna nawiązują do zdobionych, żłobionych okien XIX-wiecznych kamienic.

System Belgijski


W drewnianych oknach SYSTEMU BELGIJSKIEGO okapniki są całkowicie drewniane, a nie aluminiowe jak w innych modelach.

System IV Plus


Drewniany SYSTEM IV PLUS cechuje szerokość profilu 78, 88 bądź 92 mm, co daje możliwość instalacji pakietu 3-szybowego, zapewniającego lepszą izolację termiczną i akustyczną.

System Skandynawski


W SYSTEMIE SKANDYNAWSKIM okna otwierane są na zewnątrz, tworząc dodatkową wewnętrzną przestrzeń użytkową. Rama skrzydła dociskana jest do ośnieżnicy, a tym samym bardziej doszczelnia okno podczas deszczu czy wiatru.

System Sash


W SYSTEMIE SASH okna otwierają się przesuwnie (góra-dół). W ten sposób udaje się pozyskać dodatkowe miejsce, a jednocześnie drewniane okno nie traci nic ze swojej solidnej konstrukcji.

System Casement


Okna angielskie CASEMENT otwierają się na zewnątrz. Wzbogacone o dodatki (np. szpros ozdobny) zyskują nowego, jeszcze bardziej brytyjskiego charakteru.

Okno Unitas


UNITAS poprzez swoją konstrukcję i szczególny system okuć daje niesamowite możliwości. Drewniane okno wychyla się o 180 stopni, a regulowany hamulec ustawia skrzydło w odpowiedniej dla użytkownika pozycji. Usprawnienia to wentylację i czyszczenie okna.